Knižní novinky – severské detektivky i jižanská romantika

In CategoryKnižní tipy, Nezařazené

Knihy dánského spisovatele Adlera Olsena budou dobrou volbou pro všechny, kteří si oblíbili styl severských detektivek. Svižný a napínavý děj i reálně vykreslené postavy vám nedovolí odložit knihu ani na chvilku! Nehledě na to, že se i zasmějete, protože autor humorem a ironií rozhodně nešetří. V knihovně jsou k zapůjčení knihy Žena v kleci, Zabijáci, Složka 64 a Vzkaz v lahvi. Jedná se o detektivní sérii o policejním oddělení Q, zabývajícím se nevyřešenými případy.

Romantičtější záležitostí je kniha Leily Meachamové Poselství růží. Přestože název i obálka knihy mohou odkazovat k „červené knihovně“, jedná se spíš o klasický jižanský román připomínající dnes už kultovní Jih proti Severu Margaret Mitchellové. Děj je situován do Texasu mezi léty 1914-1985 a přibližuje osudy tří generací majitelů bavlníkových plantáží. Hlavní vypravěčskou linii tvoří životní příběh farmářky Mary Toliverové. Nechybí láska, rodinné tajemství i osudová rozhodnutí, prostě vše, co Vám nedovolí knihu odložit.