POZOR – změna kontaktního e-mailu knihovny

V kategoriiAktuality
NapsalAdministrátor

Milí čtenáři!

OD ČERVNA 2016 se v závišické knihovně setkáváte s novou knihovnicí – paní Janou Jankovou. Změna se týká také e-mailu, kam můžete zasílat případné dotazy či připomínky. Nebude už platit stávající e-mail zavisice.knihovna@seznam.cz.

Pro internetovou  komunikaci s paní knihovnicí využijte prosím její osobní e-mail: jakova.jana@seznam.cz

Děkuji za pochopení a přeji krásné babí léto plné nejen čtenářských zážitků!

Milovníci Járy Cimrmana, neváhejte! České nebe v Závišicích!

V kategoriiAktuality
NapsalAdministrátor

ČEKÁNÍ NA JEŽÍŠKA

V kategoriiAktuality
NapsalAdministrátor

           Knihovna v Závišicích zve všechny děti i dospělé, kteří se těší na Vánoce, na společné setkávání se čtením vánočních příběhů. Přijďte si zkrátit dobu čekání na nejhezčí svátky v roce k nám do knihovny každou prosincovou středu od 16:00 hodin!

2.12.

9.12.

16.12

TĚŠÍM SE NA VÁS!

Harry Potter konečně kompletní

V kategoriiAktuality
NapsalAdministrátor

Dobrá zpráva pro všechny, kdo si oblíbili příběhy brýlatého kouzelníka s jizvou na čele. Naše knihovna konečně  doplnila jeho příběhy o poslední tři díly – Fénixův řád, Princ dvojí krve a Relikvie smrti. Pokud už jste četli nebo viděli filmy, tak si vzpomeňte, že je tu pro Vás Harry vždycky, když se Vám po něm zasteskne, nebo si budete chtít jen připomenout atmosféru Bradavic.

Knihovna od září

V kategoriiAktuality
NapsalAdministrátor

Léto pomalu končí, což je možná mnohým líto – zejména těm školou povinným, kterým opět začně školní docházka. Dobrou zprávou pro všechny čtenáře je to, že opět můžete navštěvovat knihovnu pravidelně, jak jste zvyklí, tj. v podnělí a ve středu od 15:00 do 17:00 hodin. Čeká na Vás spousta nových hezkých knih, které zpříjemní nastávající podzimní dny.

Zdraví a těší se na Vás Vaše knihovnice Renáta

Ohlédnutí za měsícem čtenářů

V kategoriiAktuality
NapsalAdministrátor

Březen odnepaměti patří knihám, milovníkům literatury, a tedy především čtenářům! Proto naše knihovna připravila v březnu pro své čtenáře několik akcí. Snad je alespoň malinko potěšily. Zde je malé ohlédnutí…

 

Celý březen probíhala anketa na téma: „Jakou knihu bych chtěl(a) mít ve své knihovně?“

Děkuji všem malým i velkým čtenářům za návrhy knih, které se budu snažit – dle možností – do knihovny obstarat.

V uplynulém měsíci nás navštívily děti z místní ZŠ a MŠ, s nimiž jsme si povídali o knihách a o tom, proč je důležité číst. Ukázali jsme si prostředí knihovny a mnozí z nich se stali našimi čtenáři oficiálně a založili si čtenářský průkaz.

Pro všechny čtenáře bez rozdílu věku bylo určeno veřejné čtení z knihy Karla Poláčka – Bylo nás pět, kde se opravdu sešli posluchači všech věkových kategorií. K příjemné atmosféře tohoto literárního setkání přispěli zejména dva mladí čtenáři – Vojta Lošák a Michal Kuběna, z jejichž úst zněly příhody Petra Bajzy a jeho kamarádů opravdu autenticky.

Březen, jakožto měsíc čtenářů, byl také příležitostí pro vyhlášení výtvarné soutěže pro děti na téma: „Moje oblíbená kniha“. Celkem bylo do knihovny doručeno 40 obrázků, a bylo opravdu těžké se rozhodnout, které z nich jsou nejlepší. Obrázky hodnotila „porota“, kterou tvořili věrní čtenáři knihovny, jímž tímto velice děkuji za spolupráci. Obrázky jsou hodnoceny v jednotlivých kategoriích podle věku. Podrobnější informace najdete v samostatné rubrice soutěž Moje oblíbená kniha!

 

LITERÁRNÍ PODVEČER

V kategoriiAktuality
NapsalAdministrátor

U příležitosti výročí 70 let od úmrtí českého spisovatele Karla Poláčka

pořádá knihovna v Závišicích veřejné čtení z jeho nesmrtelné knihy

Bylo nás pět

Úryvky z knihy budou prokládány zajímavostmi ze života autora.

Kdy: v pondělí 23.března v 17:00 hodin

Kde: Knihovna v Závišicích

 

Přijďte strávit příjemný jarní podvečer a zasmát se.

Akce je určena pro všechny (ne)čtenáře bez rozdílu věku!

 

Návštěva dětí ze ZŠ v knihovně

V kategoriiAktuality
NapsalAdministrátor

V pondělí 16.března navštívily naši knihovnu děti z místní základní školy. Mladí čtenáři se seznámili s běžným provozem knihovny a mnozí také využili březnové akce a založili si u nás průkazku. Snad jim čtenářské nadšení vydrží a budou se rádi vracet!

 

P1020780P1020779P1020778P1020777P1020776

SOUTĚŽ PRO DĚTI

V kategoriiAktuality
NapsalAdministrátor

 

 

Knihovna v Závišicích u příležitosti BŘEZNA – MĚSÍCE KNIHY vyhlašuje výtvarnou soutěž pro VŠECHNY děti a mládež

na téma

MOJE OBLÍBENÁ KNIHA.

Úkolem je výtvarně zpracovat nějaké téma z oblíbené knihy (oblíbenou postavu, příhodu, myšlenku apod.). Formát maximálně A3, výtvarné pojetí

je zcela libovolné.

Všechny obrázky budou vystaveny v místní knihovně a na www stránkách knihovny. Autoři těch nejlepších prací budou odměněni v jednotlivých kategoriích podle věku.

Své práce noste přímo do knihovny nebo na OÚ v Závišicích nejpozději do 16. března 2015. Na zadní stranu obrázku uveďte jméno a příjmení, datum narození, kontakt na rodiče (e-mail nebo telefon) a název obrázku nebo knihy, podle níž vznikl.

V případě podrobnějších dotazů k soutěži kontaktujte knihovnu:

  • osobně (pondělí, středa 15:00 -17:00)

  • e-mailem (zavisice.knihovna@seznam.cz)

Pomozte nám vyzdobit knihovnu Vašimi obrázky!

Na oplátku se můžete těšit na hezké ceny.